Czwartek, 26 Listopada 2020, Leona, Leonarda, Lesławy
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Projekty F. S. > Rozwój gospodarki ściekowej w gminie Kielce i gminie Zagnańsk > Cała Sandomierska będzie mieć kanalizację [WIDEO]

Wodociągi Kieleckie

Cała Sandomierska będzie mieć kanalizację [WIDEO]

Cała Sandomierska będzie mieć kanalizację [WIDEO] Brakujące 2,67 km kanalizacji w ul. Sandomierskiej, od skrzyżowania ze Szczecińską aż do granic miasta, wybudują Wodociągi Kieleckie. 450 osób zyska tam dostęp do kanalizacji, z której obecnie korzysta już przeszło 96 proc. mieszkańców Kielc. Nieruchomości w tym rejonie miasta zyskają na wartości i atrakcyjności.
W środę 18 marca 2015 w siedzibie Wodociągów Kieleckich podpisano umowę na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odtworzeniem nawierzchni ulicy Sandomierskiej. W przetargu na część inwestycji realizowaną przez Wodociągi Kieleckie została wybrana oferta miejscowego konsorcjum, którego liderem jest  AKWEDUKT Sp. z o.o., a partnerami: PBU „HEMA” Mariusz Klimek; PRI „KANRYD” Jerzy Rydlewski, Wojciech Kania Sp.j.; ZIS Sp.j. G. Świderska, H. Fałdziński oraz TRAKT S.A. Cena brutto zamówienia to 6 mln 107 tys. 522,95 zł. Komisja przetargowa odrzuciła dwie pozostałe oferty, firm Molewski S.A. i POLAQUA.
Nowa nawierzchnia po ułożeniu kanalizacji sanitarnej i deszczowej ma być położona do 31 lipca br.
- Terminy są napięte, a jest to inwestycja ze środków unijnych, więc od terminowości zależy również jej rozliczenie – powiedział po podpisaniu umowy Władysław Karol Jacewicz, dyrektor ds. ekonomicznych Wodociągów Kieleckich.
- Od 16 lat jestem przewodniczącym rady nadzorczej Wodociągów Kieleckich i zawsze cieszę się z kolejnych sukcesów i inwestycji tej spółki. Tak jest w przypadku kanalizacji ulicy Sandomierskiej, na którą tak długo czekali mieszkańcy – skomentował wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski.
Dokończenie skanalizowania ulicy Sandomierskiej stało się możliwe dzięki projektowi Rozwój gospodarki ściekowej w gminie Kielce i gminie Zagnańsk, realizowanemu przez Wodociągi Kieleckie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Oprócz kanalizowania ulic Sandomierska i Gruchawka (w sumie 3 km) pozwolił on również na zmodernizowanie i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Bartkowie gm. Zagnańsk oraz zakup specjalistycznego samochodu do przeglądów i udrażniania kanalizacji oraz biogeneratora prądu dla oczyszczalni ścieków w Sitkówce. Nowe rury kanalizacyjne już zostały położone w ulicy Gruchawka.
Prace na ul. Sandomierskiej to wspólna inwestycja Wodociągów Kieleckich i Miejskiego Zarządu Dróg. Wodociągi będą odpowiedzialne za budowę kanalizacji sanitarnej, MZD – deszczowej, a obie spółki wspólnie odtworzą nawierzchnię ulicy.
Planowany całkowity koszt realizacji Projektu Rozwoju gospodarki ściekowej w gminie Kielce i gminie Zagnańsk to 28 mln 167 tys. 343 zł. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi 13 mln 822 tys. 214 zł. Wkład własny Wodociągów Kieleckich to kwota 14 mln 345 tys. 129 zł.
Mówi prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz:
- O wadze inwestycji decydują różne czynniki. Znaczenie budowy kanalizacji sanitarnej w ulicach takich jak Gruchawka czy Sandomierska określa się nie tylko poprzez ilość kilometrów czy wydane miliony. Na 500 metrów kanalizacji mieszkańcy kieleckiej Gruchawki czekali blisko 15 lat. Budowa 3 km kanalizacji w Sandomierskiej dowodzi, że już prawie wszyscy mieszkańcy Kielc mają równy dostęp do ułatwień, które są typowe dla obszarów miejskich. Inwestycje takie jak ta, niezależnie od skali, są odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne.

RELACJA WIDEO - Telewizja Świętokrzyska

Umowa-Sandomierska-18mar15%20%2825%29
Umowę podpisują: dyrektor spółki AKWEDUKT Kazimierz Grabda, dyrektor ds. inwestycyjnych i logistyki WK Lidia Żak, dyrektor ds. ekonomicznych WK Władysław Karol Jacewicz

Umowa-Sandomierska-18mar15%20%2837%29
Kierownictwo Wodociągów Kieleckich i przedstawiciele konsorcjum realizującego umowę