Niedziela, 20 Września 2020, Eustachego, Faustyny, Renaty
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Będziemy gospodarzami pielgrzymki za rok

Wodociągi Kieleckie

Będziemy gospodarzami pielgrzymki za rok

Będziemy gospodarzami pielgrzymki za rok Wodociągi Kieleckie pielgrzymowały w październiku na Jasną Górę. Była to pielgrzymka niezwykła, bo nasza spółka odebrała pielgrzymkowy krzyż z Olsztyna i za rok to Wodociągi Kieleckie będą gospodarzem uroczystości na Jasnej Górze.
14 października rozpoczęła się dwudniowa XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka  na Jasną Górę Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Organizatorem tegorocznej pielgrzymki było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olsztynie, hasłem „Idźcie i głoście”. Wzięło w niej udział około 4 tysiące osób. Naszą firmę reprezentowały 42 osoby na czele z prezesem Henrykiem Milcarzem wraz z dyr.  Danutą Brymerską i dyr. Karolem Jacewiczem. W Sali o. Kordeckiego zgromadzonych przywitali prezes wodociągów olsztyńskich Wiesław Pancer, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz duszpasterz krajowy środowiska ks. Grzegorz Krząkała. Wykład inauguracyjny wygłosił kapelan wodociągów olsztyńskich ks. Jan Szymko. 
Dla Wodociągów Kieleckich była to pielgrzymka specjalna, bo za rok to nasza spółka będzie gospodarzem uroczystości na Jasnej Górze. Po części artystycznej pielgrzymi udali się na prowadzone przez wodociągi olsztyńskie nabożeństwo różańcowe. Punktem kulminacyjnym była  Msza Św. w kaplicy Cudownego Obrazu, po której uczestnicy odprawili drogę krzyżową na wałach jasnogórskich oraz odmówili Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.
Drugiego dnia uczestnicy przeszli w procesji na Jasną Górę. Po raz pierwszy grupie pielgrzymów z naszej spółki towarzyszył kapelan Wodociągów Kieleckich ks. Grzegorz Kuta, proboszcz parafii pw . Św. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. U szczytu Jasnej Góry przy pomniku Kardynała Stefana Wyszyńskiego pielgrzymów przywitał przeor Jasnej Góry oraz metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński. Na zakończenie Mszy Św. nastąpiło uroczyste przekazanie  krzyża pielgrzymkowego przez obecnego organizatora na ręce prezesa Wodociągów Kieleckich, organizatora przyszłorocznej pielgrzymki.  Krzyż pielgrzymkowy przez rok będzie stał w siedzibie naszej spółki. Podczas  tej części uroczystości zabrał głos prezes Milcarz. – Święta Warmia przekazała ziemi Świętego Krzyża pielgrzymkowy krzyż. To piękny i jakże wyjątkowy moment, niosący również wiele refleksji. Nasza ojczyzna tak bardzo potrzebuje jedności, tak bardzo potrzebuje wspólnego myślenia. Chcę zapewnić, że Wodociągi Kieleckie, z godnością, ale także z ogromną radością przyjmują od zaprzyjaźnionych wodociągów olsztyńskich organizację dwudziestej ósmej już pielgrzymki branży wodno-kanalizacyjnej i ochrony środowiska na Jasną Górę – powiedział prezes Milcarz.


2017-10-30