Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Będzie nowy wodociąg na ul. Zagnańskiej [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Będzie nowy wodociąg na ul. Zagnańskiej [wideo]

Będzie nowy wodociąg na ul. Zagnańskiej [wideo] Wodociągi Kieleckie rozpoczęły modernizację pierwszego odcinka wodociągu na ul. Zagnańskiej, poinformował w środę 16 stycznia na konferencji prasowej prezes spółki Henryk Milcarz. Jest to kolejny krok umożliwiający realizację największej inwestycji drogowej przez miasto Kielce.
W środę w siedzibie Wodociągów Kieleckich została podpisana umowa z wykonawcą kontraktu „Przebudowa odcinków sieci wodociągowej na terenie Miasta Kielce”. Kontrakt dotyczy wymiany wodociągu na nowy na odcinku 1,3 km od aresztu do skrzyżowania z ul. Witosa. Przetarg wygrała firma „HYDROCONSTER” Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Łukasz Gajda z Masłowa Drugiego. Roboty zakończą się w lipcu tego roku. Wykonawca otrzyma brutto: 1 595 909,21 PLN (netto: 1 297 487,16 PLN). Kontrakt obejmuje przebudowę istniejącego wodociągu z rur stalowych na wodociąg z żeliwa sferoidalnego. Wykonawca przełączy istniejące przyłącza do nowego wodociągu i przywróci teren do stanu zgodnego z warunkami odtworzenia nawierzchni wydanymi przez MZD.
Prace muszą być skoordynowane z robotami drogowymi realizowanymi przez Miejski Zarząd Dróg w Kielcach w ramach rozbudowy ul. Zagnańskiej i Witosa, największej aktualnie inwestycji drogowej realizowanej przez miasto Kielce.
– Aby mogli wejść do akcji drogowcy, najpierw trzeba zrobić porządek pod ziemią. I my się z tego wywiązujemy – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. 
W ubiegłym roku wodociągowa spółka w tym rejonie zmodernizowała już metodą bezwykopową kanalizację.
Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” realizowanego na terenie gmin Kielce, Masłów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk, współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ma on wartość 87,5 mln zł. Zakłada budowę 39 km nowej kanalizacji i 2,7 km wodociągu, modernizację 11,2 km wodociągu i 3,5 km kanalizacji oraz modernizację oczyszczalni ścieków, rozbudowę komputerowego systemu monitoringu sieci i zakup pojazdów specjalistycznych.

Relacja wideo w serwisie YouTube

Galeria zdjęć

2019-01-16