Środa, 12 Maja 2021, Dominika, Imeldy, Pankracego
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Aby Lubrzanka była czysta [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Aby Lubrzanka była czysta [wideo]

Aby Lubrzanka była czysta [wideo]
Budowę kanalizacji w północnej części gminy Masłów rozpoczynają Wodociągi Kieleckie. W czwartek 20 września uroczyście podpisano umowę z wykonawcą, na parkingu przy drodze wzdłuż przełomu rzeki Lubrzanki.

Kontrakt „Budowa kanalizacji sanitarnej w Mąchocicach Kapitulnych gm. Masłów wzdłuż drogi powiatowej Przełom Lubrzanki i Enklawy Ameliówka”, z którego wykonawcą umowa została podpisana w czwartek, obejmuje budowę odcinka 1,2 km kanalizacji wzdłuż rzeki Lubrzanki i zostanie zakończona w grudniu tego roku. Wartość: brutto 1 mln 168 tys. 500 zł (netto 950 tys. zł).
Cały Projekt IV przewiduje, że skanalizowanie gminy Masłów (liczba osób zamieszkałych w domach podłączonych do kanalizacji) wzrośnie z 73 do 92 procent. Projekt IV kończy się w 2020 roku.
- Tę inwestycję można porównać do budowy kanału panamskiego. Oni musieli przedzierać się przez góry, żeby zrobić drogę dla statków. My, systemem pompowni i kanalizacji tłocznych przedostajemy się przez góry, żeby ścieki z gminy Masłów dostarczyć do oczyszczalni w gminie Sitkówka-Nowiny - powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
- Dotrzymujemy zobowiązań. Mówiliśmy mieszkańcom północnej części gminy Masłów, że doczekają się kanalizacji. Teraz rozpoczynamy spełnianie tej zapowiedzi - zauważył Tomasz Lato, wójt Masłowa.

Relacja Telewizji Świętokrzyskiej - kliknij


Galeria zdjęć - kliknij


2018-09-21