Piątek, 01 Grudnia 2023, Blanki, Edmunda, Eligiusza
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > 33. pielgrzymka w wodociągowych szalikach

Wodociągi Kieleckie

33. pielgrzymka w wodociągowych szalikach

33. pielgrzymka w wodociągowych szalikach Delegacja 26 pracowników Wodociągów Kieleckich wzięła udział w tegorocznej pielgrzymce branżowej do Częstochowy. Nasi przedstawiciele wyróżniali się specjalnymi wodociągowymi szalikami. Organizatorem tegorocznego wydarzenia było PUK w Radzyniu Podlaskim.
Tegoroczna XXXIII ogólnopolska pielgrzymka pracowników wodociągów, kanalizacji, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska odbyła się 14-15 października. Wzięła w niej udział 26-osobowa delegacja Wodociągów Kieleckich, w tym prezes Henryk Milcarz oraz dyrektorzy Danuta Brymerska i Karol Jacewicz. Nasi przedstawiciele wyróżniali się specjalnymi wodociągowymi szalikami.
Organizatorem było Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim. Jak relacjonuje Przewodniczący Rady Duszpasterstwa Ryszard Wałach, pielgrzymka rozpoczęła w Sali o. Kordeckiego. "Jak w latach poprzednich tak i w tym roku część oficjalną rozpoczęliśmy odśpiewaniem naszego hymnu, po czym słowa powitania wygłosił Przewodniczący Rady Duszpasterstwa Ryszard Wałach, Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała, prezes PUK w Radzyniu Podlaskim Jarosław Ejsmont, który odczytał też pozdrowienia od burmistrza Radzynia Podlaskiego Jerzego Rębka" - informuje Ryszard Wałach.
Na zakończenie części oficjalnej referat na temat hasła tegorocznej pielgrzymki wygłosił Diecezjalny Duszpasterz Środowiska ks. kan. Krzysztof Pawelec.
Po niedzielnej mszy w bazylice jasnogórskiej prezes PUK w Radzyniu Podlaskim przekazał krzyż Przewodniczącemu Rady Duszpasterstwa Ryszardowi Wałachowi. W tegorocznej pielgrzymce pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy" wzięło udział ok. 1000 pielgrzymów z 37 przedsiębiorstw wodociągowych,  z 13 pocztami sztandarowymi. Kolejna pielgrzymka zaplanowana jest na 12-13 października 2024 r.

Galeria zdjęć

2023-11-16