Wtorek, 24 Kwietnia 2018, Bony, Horacji, Jerzego
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Zapraszamy na Światowy Dzień Wody

Wodociągi Kieleckie

Zapraszamy na Światowy Dzień Wody

Zapraszamy na Światowy Dzień Wody „Woda i ścieki", „Nie marnujmy wody” - pod takimi hasłami będziemy obchodzić tegoroczny Światowy Dzień Wody. Wodociągi Kieleckie zapraszają mieszkańców we wtorek 21 marca na ekologiczny happening na kieleckim deptaku.
21 marca od godz. 9.30 do 12 na deptaku na mostku nad Silnicą Wodociągi Kieleckie przygotują happening ekologiczny. Postawimy namiot z materiałami informacyjnymi, przygotujemy niespodzianki dla dzieci i inne atrakcje.
Światowy Dzień Wody przypada 22 marca, zgodnie z rezolucją Organizacji Narodów Zjednoczonych z 1992 roku. Tegoroczny poświęcony jest oszczędzaniu wody pitnej i gospodarką ściekami. Główne hasło to „Why waste water?”, co można przetłumaczyć „Po co marnować wodę” lub „Co ze ściekami"?". Ponad 80 proc. ścieków na świecie odprowadzanych jest do środowiska bez jakiegokolwiek oczyszczania. Zanieczyszczanie natury nieoczyszczonymi ściekami zagraża rolnictwu i hodowli, a co za tym idzie, zdrowiu i życiu ludzi.
Wciąż zbyt wiele wody pitnej jest marnowana w przemyśle, dlatego konieczne są dalsze prace nad wtórnym obiegiem wody wykorzystywanej w celach przemysłowych, np. jako chłodziwo.

Ścieki odpowiednio oczyszczone można z powodzeniem wykorzystywać do nawadniania upraw i czyszczenia terenów miejskich, oszczędzając w ten sposób wodę pitną.

POSTER_health_WWD2017_Eng


2017-03-16