Sobota, 23 Czerwca 2018, Albina, Wandy, Zenona
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Wiosenny Dzień Wody [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Wiosenny Dzień Wody [wideo]

Wiosenny Dzień Wody [wideo] Prezes zapewniał, że każdy może pić kielecką kranówkę, bo jest dobra i zdrowa, a dyrektor zaintonował refren „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty". Wesołym happeningiem uczciliśmy Światowy Dzień Wody.

We wtorek 21 marca Wodociągi Kieleckie zorganizowały na kieleckim deptaku happening z okazji Światowego Dnia Wody. Pod namiotem częstowaliśmy kielecką kranówką, aby udowodnić, że mogą ją pić bez gotowania, filtrowania i uzdatniania osoby w każdym wieku. Rozmawialiśmy z kielczanami o jakości wody. A dla dzieci przygotowaliśmy słodki poczęstunek i masę balonów. Było je komu rozdawać, bo w tym samym miejscu Radio Kielce zorganizowało pokaz marzann i powitanie wiosny dla przedszkolaków. Setki dzieci najpierw krzykiem, gwizdkami, bębenkami i trąbkami przepędziło zimę, a następnie zaniosło wykonane przez siebie marzanny do muzeum zabawek.
Maluchy przywitali zaproszeni na uroczystość goście. - Czy mama pozwala wam pić wodę z kranu? - zapytał dzieci prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz. Rozległo się gromkie „Taaaaak”, ale było też słychać „nieeee".
- Która mama nie pozwala? Proszę ją natychmiast przysłać do mnie na lekcję wychowawczą — zażartował prezes.
A poproszony o głos dyrektor ds. ekonomicznych Wodociągów Kieleckich Władysław Karol Jacewicz zamiast przemowy po prostu zaśpiewał. Wybrał refren z piosenki Marka Grechuty „Wiosna”, czyli wpadające w ucho „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty".

Na pewno udało nam się przepędzić z Kielc zimę i powitać wiosnę. A przy tym pokazać, że kielecka woda jest zdrowa i smaczna.

Obejrzyj nasz film

--------

Galeria zdjęć - kliknij

2017-03-21