Piątek, 18 Stycznia 2019, Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Projekty F. S. > Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego > Trwa renowacja kanalizacji [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Trwa renowacja kanalizacji [wideo]

Trwa renowacja kanalizacji [wideo] Na kieleckich ulicach trwa renowacja kanalizacji metodą bezwykopową. Obejmuje ona osiem ulic. Rury kanalizacyjne zostaną uszczelnione i wzmocnione.

W ostatnich dniach kierowcy mogą zauważyć na ulicy Zagnańskiej i Witosa samochody stojące przy otwartej studzience kanalizacyjnej i uwijających się przy pracy ludzi. Tak wygląda renowacja kanalizacji metodą bezwykopową przy pomocy rękawa utwardzanego. Rury kanalizacyjne wykonane z kamionki z czasem mogą się rozszczelnić na złączach lub nawet pokruszyć. Nie trzeba ich jednak wykopywać, co wiązałoby się z dużymi uciążliwościami drogowymi. Można do środka wsunąć rękaw z materiału nasączonego specjalną żywicą. W czasie wsuwania taki rękaw jest schłodzony do ok. 5 st. C. a kiedy już znajdzie się w starej rurze, do środka pompowana jest gorąca para lub woda, rękaw przykleja się do wnętrza rury, a potem zastyga uszczelniając ją i utwardzając. Taką metodę zastosowały Wodociągi Kieleckie w ramach projektu unijnego „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego". W sumie modernizacja objęła osiem kieleckich ulic: Skrajna, Massalskiego, Konopnickiej, Berberysowa, Złota, Kryształowa, Zagnańska, i Witosa.

Wideo - relacja Telewizji Świętokrzyskiej

modern-kanal11

Renowacja kanalizacji na ul. Zagnańskiej

20180206_155716
Podgrzewanie rękawa podczas modernizacji kanalizacji na ul. Witosa


20180206_1557232018-02-06