Piątek, 17 Sierpnia 2018, Anity, Elizy, Mirona
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Super detektor gazów dla Straży Miejskiej

Wodociągi Kieleckie

Super detektor gazów dla Straży Miejskiej

Super detektor gazów dla Straży Miejskiej Wodociągi Kieleckie podarowały kieleckiej Straży Miejskiej najnowocześniejszy na świecie detektor gazów. Miejscy strażnicy podejmują interwencje w różnych okolicznościach, m.in. w sytuacjach zagrożenia skażeniem chemicznym, tlenkiem węgla czy obniżoną zawartością tlenu. Detektor ma chronić zdrowie i życie funkcjonariuszy.
W czwartek 2 sierpnia w siedzibie Wodociągów Kieleckich prezes wodociągowej spółki Henryk Milcarz wręczył komendantowi Straży Miejskiej w Kielcach Władysławowi Koziełowi przenośny wielogazowy detektor przeznaczony do wykrywania czterech niebezpiecznych gazów i ubytku tlenu.  Jest to urządzenie niemieckiej produkcji, z najwyższej półki, używane przez służby ratownicze w wielu krajach. Pracownicy Wodociągów Kieleckich mają doświadczenie w używaniu takich detektorów, ponieważ zajmują się obsługą zbiorników, gdzie może wystąpić obniżona zawartość tlenu i obecność szkodliwych gazów jak metan czy tlenek węgla. Obecnie pracownicy wodociągowej spółki używają 40 detektorów. Do tej pory kielecka Straż Miejska nie miała takiego urządzenia.
Podarowany w czwartek detektor ma funkcję samoprzepłukiwania i oczyszczania wewnętrznego powietrzem atmosferycznym bez stosowania dodatkowego osprzętu i gazów. 
- Taki detektor posłużyłby do ochrony zdrowia strażników realizujących szeroko rozumiane zadania związane z ochroną środowiska i ekologią, szczególnie w zagrożonych obszarach – podkreśla komendant Kozieł.
- Spółki miejskie powinny ze sobą nie tylko współpracować, ale się wspierać, gdy jest taka okazja i możliwość. My od lat mamy dobre kontakty ze Strażą Miejską, która ujawnia m.in. przypadki nielegalnego odprowadzania ścieków do środowiska, co zagraża naszym ujęciom wody.  W ostatnim czasie było to już kilkanaście takich przypadków. Ludzie odprowadzali ścieki do środowiska nawet w strefie bezpośredniej ochrony naszych ujęć na Białogonie. Uznaliśmy, że taka forma wdzięczności, docenienia wysiłków Straży Miejskiej jest najwłaściwsza, bo ten prezent służy ochronie ich życia i zdrowia. Z chęcią odpowiedzieliśmy na apel Straży Miejskiej – mówi prezes Milcarz.
Podczas konferencji, która odbyła się w kolejny upalny dzień, przeprowadzono również degustację kieleckiej kranówki, surowej i wzbogaconej różnymi smakami, jak cytryna czy arbuz. A dziennikarze otrzymali karafki i kubki z logo Wodociągów Kieleckich, aby mogli popijać kranówkę i częstować nią swoich gości w redakcjach.

Galeria zdjęć - kliknij

2018-08-02