Poniedziałek, 23 Lipca 2018, Sławy, Sławosza, Żelisławy
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Prestiż i wiedza

Wodociągi Kieleckie

Prestiż i wiedza

Prestiż i wiedza - Dobry manager nic nie znaczy bez dobrej załogi no i bez mądrego właściciela, czyli samorządów, które są gospodarzami spółki wodociągowej - mówi w wywiadzie dla „Tygodnika eM Kielce” prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.
Panie Prezesie, w tym tygodniu w Bydgoszczy odebrał Pan nagrodę „Manager Roku 2016 WOD-KAN”. Czy to jest tylko kolejna statuetka do kolekcji, czy coś ważniejszego?

Henryk Milcarz, prezes Zarządu Wodociągów Kieleckich: - Na pewno nie jest to taka zwykła statuetka. "Manager Roku WOD-KAN” to najbardziej prestiżowy tytuł w branży wodociągowej i kanalizacyjnej. Przyznawany jest w trzech kategoriach, w zależności od wielkości firmy. My startowaliśmy w kategorii największych spółek wodociągowych, obsługujących powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Można więc powiedzieć, że to tytuł „najlepszy z najlepszych”. Jest to oczywiście bardzo miłe dla mnie osobiście, ale zdaję sobie sprawę i zawsze to podkreślam, że dobry manager nic nie znaczy bez dobrej załogi no i bez mądrego właściciela, czyli samorządów, które są gospodarzami spółki wodociągowej.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali drugiego kongresu ENVICON Water, a z kolei kongres ten odbywa się w ramach największych targów branżowych WOD-KAN. Czy warto było przejechać pół Polski, aby tam być?
- Oczywiście, że warto. Kongres rozpoczął się od dyskusji na temat nowego Prawa wodnego, które ma obowiązywać od 1 lipca tego roku. Zastanawialiśmy się, jak nowe przepisy wpłyną na branżę wod-kan, a więc na każdą polską rodzinę, bo przecież każdy korzysta z wody i musi coś robić ze ściekami. Byli też goście z zagranicy. Bruno Tisserand i Klara Ramm mówili o działalności organizacji EurEau, która zajmuje się legislacją europejską gospodarki wodnej. Proszę Państwa. To, co dzieje się w Unii Europejskiej i w całym świecie wpływa na naszą wodę w kranach, na gospodarkę ściekami w Zagnańsku, Masłowie czy Kielcach. Taka wiedza jest nam niezbędna, aby lepiej gospodarować na bieżąco i planować działania w Wodociągach Kieleckich.

A jaki napój Pan nam dziś zaproponuje?
- Ponieważ już mamy sezon truskawkowy, proponuję napój deserowy z kieleckiej kranówki i truskawek. Bierzemy szklankę truskawek, 2 łyżki syropu z malin, 4 kulki lodów truskawkowych, kilka orzeszków pistacjowych do dekoracji. Truskawki dokładnie płuczemy, pozbawiamy szypułek, odkładamy dwie do dekoracji. Resztę owoców miksujemy z syropem i wlewamy do czterech pucharków. Uzupełniamy do 2/3 wysokości zimną kielecką kranówką, do każdego pucharka wkładamy po kulce lodów, posypujemy posiekanymi orzeszkami pistacjowymi i ozdabiamy serduszkami wyciętymi z truskawek.

Dziękuję za rozmowę.

Wywiad ukazał się 21 maja 2017 r. w „Tygodniku eM Kielce”

2017-06-02