Sobota, 23 Czerwca 2018, Albina, Wandy, Zenona
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Nasz komiks pojechał do Wejherowa

Wodociągi Kieleckie

Nasz komiks pojechał do Wejherowa

Nasz komiks pojechał do Wejherowa Wodociągowy komiks „Kielecka przygoda Harry'ego i Wodniony” zasilił kolekcję pasjonata rysowanych książek z Wejherowa. Jego gromadzony od 30 lat zbiór liczy już prawie 7 tysięcy tytułów.
W marcu otrzymaliśmy nietypową korespondencję. Nie było to pytanie o cenę wody czy jakaś interwencja, ale prośba o... komiks. A konkretnie, o przysłanie wydanego przez nas w 2014 komiksu „Kielecka przygoda Harry'ego i Wodniony". Komiks ten, w sposób lekki, przystępny i zabawny przedstawia projekt unijny rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i rozbudowę oczyszczalni ścieków.
Z przyjemnością spełniliśmy prośbę. Oto co pisze o sobie Piotr Pieniążk, kolekcjoner z Wejherowa: „Komiksem interesuję się od ponad 30 lat. Zaczęło się od gazety Świat Młodych (komiksy w odcinkach ukazywały się na ostatniej stronie) w latach 80. i komiksu Tadeusza Baranowskiego >Podróż smokiem Diplodokiem<. W tej chwili kolekcja moja liczy ok. 6500 tytułów. Kolekcjonuję tylko komiksy wydane w języku polskim, najstarsze wydane tuż po wojnie".
O tym, jak duży to zbiór, świadczą dołączone do maila zdjęcia.

Więcej o komiksie „Kielecka przygoda Herry'ego i Wodniony” - kliknij

artykul-komiks2


artykul-komiks4


artykul-komiks1

2017-03-16