Poniedziałek, 23 Lipca 2018, Sławy, Sławosza, Żelisławy
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Mamy piąte miejsce w Polsce!

Wodociągi Kieleckie

Mamy piąte miejsce w Polsce!

Mamy piąte miejsce w Polsce! Wodociągi Kieleckie znalazły się w gronie najlepszych przedsiębiorstw wodociągowych w kraju. W drugim ogólnopolskim rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” za rok 2012 zajęły piąte miejsce. - Wysokie miejsce w rankingu to dla nas szczególne wyróżnienie, bo doceniła nas niezależna poczytna, opiniotwórcza gazeta, specjalizująca się w tematyce prawnej i gospodarczej - komentuje Henryk Milcarz, prezes WK.
Redakcja „Strefy Gospodarki”, dodatku ekonomicznego „Dziennika Gazety Prawnej” już po raz drugi przeprowadziła Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji. We wtorek Wodociągi Kieleckie otrzymały dyplom za zajęcie piątego miejsca w tym zestawieniu. Pierwsze miejsce ponownie zajęło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.
„Nasz Ranking ma na celu pokazanie czołówki branży wod-kan, wyróżnienie najlepszych w niej przedsiębiorstw, ale przede wszystkim pokazanie czytelnikom Strefy Gospodarki i Dziennika Gazety Prawnej, opinii publicznej oraz internautom podstawowych informacji związanych z branżą wodociągowo - kanalizacyjną w naszym kraju. Analizie poddane zostały kwestie tak techniczne jak i finansowe jednak pod uwagę brane były również dane miękkie czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości czy też wreszcie udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych”, czytamy w liście redakcji „Strefy Gospodarki”.
- Wysokie miejsce w rankingu to dla nas szczególne wyróżnienie, bo doceniła nas niezależna poczytna, opiniotwórcza gazeta, specjalizująca się w tematyce prawnej i gospodarczej. Cieszy to tym bardziej, że wyprzedziliśmy całą masę podobnych i większych spółek wodociągowych, których mamy w kraju ponad pół tysiąca – komentuje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji za rok 2012

1.    MPWiK w m. st. Warszawie S.A.
2.    MPWiK S.A. we Wrocławiu
3.    PWiK Okręgu Częstochowskiego S.A.
4.    Chorzowsko-Świętochowickie PWiK Sp. z o.o.
5.    Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.
6.    Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.
7.    MPWiK Sp. z o.o. w Rzeszowie
8.    Jastrzębski ZWiK S.A.
9.    PWiK Sp. z o.o. w Rybniku
10.    ZWiK Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim

dyplom-ranking-wod-kan-2012

 

ranking_wod-kan-2012
2013-07-24