Poniedziałek, 26 Sierpnia 2019, Ireneusza, Konstantego, Marii
Formularz Szukaj
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Łopata wbita. Nowy wodociąg w Kowali i Kielcach [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Łopata wbita. Nowy wodociąg w Kowali i Kielcach [wideo]

Łopata wbita. Nowy wodociąg w Kowali i Kielcach [wideo] Uroczyste wbicie łopaty pod modernizację i częściową wymianę wodociągu w Kowali gm. Sitkówka-Nowiny oraz na kieleckich ulicach Sandomierskiej i Pocieszka zorganizowały Wodociągi Kieleckie w czwartek 27 września. Będzie trochę utrudnień, niedogodności, ale w efekcie zbudujemy nową, bezawaryjną sieć – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
W ramach unijnego Projektu IV „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”  nowy wodociąg otrzymają mieszkańcy gm. Sitkówki-Nowiny i Kielc. Uroczyste wbicie łopaty pod tę inwestycję odbyło się w miejscowości Kowala, obok budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie ustawiono tablicę informującą o tej inwestycji. Przebudowa sieci wodociągowej w Kowali i Kowali Małej przewiduje wymianę 6 km wodociągu oraz modernizację infrastruktury wodociągowej w tym rejonie. Nowy wodociąg otrzymają też mieszkańcy ul. Pocieszka oraz Sandomierskiej (na odcinku od ul. Tarnowskiej do Śląskiej). Niestety, odcinki te były awaryjne, stąd konieczność wymiany.
Kontrakt ma wartość 3,2 mln zł netto. Nowe wodociągi powstaną do końca przyszłego roku.
- Chciałbym zaapelować do mieszkańców o cierpliwość. Będzie trochę utrudnień, niedogodności, ale w efekcie zbudujemy nową, bezawaryjną sieć – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
- Mieszkańcy Kowali czekali na tę inwestycję. Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest dobre ciśnienie wody, brak awarii. Teraz Wodociągi Kieleckie im to zapewnią – skomentował Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Sitkówka-Nowiny.
To nie koniec inwestycji w Kielcach w ramach tego samego projektu unijnego, który ma się zakończyć w 2020 roku. Przebudowa odcinków sieci wodociągowej planowana jest jeszcze na ulicach Wrzosowej, Gen. St. Maczka i Zagnańskiej. Nową kanalizację dostaną mieszkańcy ulic: Prosta, Tarnowska, Poleska i Herbska. 

Projekt „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” jest współfinansowany z Funduszu Spójności UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Relacja wideo z realizacji inwestycji - kliknij

-----------

Galeria zdjęć - kliknij


2018-09-28