Sobota, 23 Czerwca 2018, Albina, Wandy, Zenona
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Laureaci konkursu o wodzie nagrodzeni

Wodociągi Kieleckie

Laureaci konkursu o wodzie nagrodzeni

Laureaci konkursu o wodzie nagrodzeni Aż 402 prace wpłynęły na konkurs plastyczny „Woda składnikiem życia”, współorganizowany przez Wodociągi Kieleckie. W czwartek odbył się finał w Bibliotece Publicznej nr 10 przy ul. Konopnickiej w Kielcach.
Jury konkursy plastycznego dla dzieci i młodzieży „Woda składnikiem życia” miało nie lada problem, bo wpłynęło ponad 400 prac, a trzeba było wybrać 70 finalistów. Wczoraj laureaci odebrali wyróżnienia i nagrody w Bibliotece Publicznej na Bocianku. Bo właśnie Biblioteka Publiczna w Kielcach była organizatorem konkursu, do którego zaprosiła Wodociągi Kieleckie.
- Wszystkie prace zasługują na nagrodę. Widać, że dzieci włożyły w nie dużo pracy i serca. Mógłbym o tym dużo mówić, bo żyję z lania wody, ale czas już zacząć uroczystość — powiedział przed wręczeniem nagród Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Każdy laureat otrzymał torbę prezentów oraz niepowtarzalny dyplom z kopią swojego obrazu.
Uroczystość
Autorzy pracy plastycznych musieli odpowiedzieć na pytania, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Konkurs plastyczny nawiązywał do Światowego Dnia Wody. Odbyliśmy cykl spotkań z uczniami w kieleckich bibliotekach, aby wypromować konkurs. Były krótkie pogadanki o tym, skąd się bierze woda w kranie i czy można ją pić bez gotowania i filtrowania, filmy edukacyjne i eksperymenty chemiczne związane z wodą.

Zobacz film:
https://youtu.be/Qn67DAOzRCs
---------
Lista nagrodzonych - komunikat jury
http://www.mbp.kielce.pl/komunikaty/2017/sdw_prot.pdf

----------

Galeria zdjęć - kliknij


2017-03-31