Poniedziałek, 24 Września 2018, Dory, Gerarda, Maryny
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Projekty F. S. > Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego > Kanalizacja uszczelniona, dzięki UE

Wodociągi Kieleckie

Kanalizacja uszczelniona, dzięki UE

Kanalizacja uszczelniona, dzięki UE Pierwszy kontrakt z projektu unijnego szacowanego na 80 milionów złotych odebrany. Sześć kieleckich ulic ma wyremontowaną kanalizację. Stara kanalizacja została wzmocniona i uszczelniona metodą rękawa utwardzanego.
We wtorek 6 czerwca w siedzibie Wodociągów Kieleckich przekazano Protokół Odbioru Końcowego modernizacji kanalizacji na sześciu kieleckich ulicach — Skrajnej, Massalskiego, Konopnickiej, Berberysowej, Złotej i Kryształowej. Stara kanalizacja została wzmocniona i uszczelniona metodą rękawa utwardzanego. Polega ona na tym, że do starej rury wciągany jest rękaw nasączony żywicami i schłodzony do 5 st. C. Następnie do wnętrza rękawa wtłaczana jest gorąca para, która rozpycha rękaw. Ten przykleja się do wewnętrznej ściany rury, stygnie, twardnieje i tworzy „rurę w rurze".
- Taka modernizacja ułatwia odprowadzanie ścieków i zapobiega ich przenikaniu do środowiska. Pomagamy sobie i przyrodzie — komentuje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Roboty są objęte gwarancją do 2021 roku. Wartość zrealizowanego kontraktu wynosi 462 tys. 513 zł brutto. Jest to część szacowanego na 80 mln zł projektu unijnego Wodociągów Kieleckich „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Odbior-kanal-6cze17%20%284%29
Przekazanie dokumentów odbiorowych, dyrektor projektu Janusz Kruchlik z Wodociągów Kieleckich i przedstawiciel wykonawcy, firmy Blejkan S.A. Gabriel Benisz

Odbior-kanal-6cze17%20%286%29
Komisja odbiorowa


2017-06-06