Sobota, 23 Czerwca 2018, Albina, Wandy, Zenona
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Dzień Wody w „Kubusiu” [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Dzień Wody w „Kubusiu” [wideo]

Dzień Wody w „Kubusiu” [wideo] Wspaniałe chemiczne eksperymenty z wodą i innymi substancjami zaprezentowane przez Szalonego Chemika, woda do picia wprost z zabytkowego saturatora i słodki poczęstunek — tak obchodziliśmy Światowy Dzień Wody w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś".
22 marca przypada ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Wody. I tego dnia przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla najmłodszych widzów Teatru Lalki i Aktora „Kubuś". Na scenie wystąpiła nasza laborantka Małgorzata Młynik. W kolorowej wielkiej peruce wcieliła się w postać Szalonego Chemika. Pokazała eksperymenty związane z wodą, m.in. sprawdzanie jakości atramentu, zamianę cieczy w różnokolorowe płyny, mały wybuch i erupcję wulkanu. A najbardziej podobała się produkcja pasty do zębów dla słonia, przy której pomogli specjalni goście — prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz oraz Ryszard Muciek, dyrektor Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem Urzędu Miasta w Kielcach.

Na zakończenie pokazu wszystkie maluchy otrzymały od Wodociągów słodki poczęstunek, a przy wyjściu czekała na nich woda z sokiem z prawdziwego, 50-letniego saturatora.

Zobacz film

------------

Galeria zdjęć - kliknij


2017-03-23